powrót

Festiwal Och!Pener

O PROJEKCIE

"Festiwal Och!Pener" to projekt, którego głównym celem jest stworzenie przestrzeni sprzyjającej działaniom twórczym i integracji społeczności lokalnych miasta Poznań, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy Łazarz. Chcemy, aby festiwal „Och!Pener” stał się ważnym elementem rozwoju kompetencji kulturalnych i społecznych, poprawiającym jakość przestrzeni publicznej i wzbogacającym życie kulturalne Łazarza. Przedsięwzięcie jest ważne pod względem symbolicznym, ponieważ oscyluje wokół terminu “pener”, który jest ważnym i charakterystycznym, kojarzonym z miastem Poznań, pojęciem. „Och!Pener” to „wyjście z bramy kamienicy” na otwartą przestrzeń miejską, to pokazanie różnorodności społecznej Poznaniaków i wydobycie drzemiącego w nich potencjału artystycznego.

  • Na projekt składa się cykl bezpłatnych warsztatów muzycznych (beatbox; bębny djembe) i plastycznych (graffiti) prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Ich zwieńczeniem jest koncert finałowy połączony z wystawą prac uczestników.
  • Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania oraz Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty”.

DLA KOGO? Projekt jest skierowany do wszystkich tych osób, które czują się związane z „kulturą penerską” i chciałyby wnieść świeżą energię w artystyczną przestrzeń. Zapraszamy osoby, które pragną rozwinąć lub nauczyć się umiejętności w dziedzinie beatboxu, gry na bębnach bądź tworzenia graffiti.

KIEDY? Projekt zacznie się w październiku i potrwa do grudnia 2016 roku.

CO ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

Formularz wypełnij do: 20 października 2016.

Masz pytania lub wątpliwości, napisz:

Zuzanna Lewandowska
e-mail: kontakt.ochpener@gmail.com

http://www.cimhoryzonty.org/

Znajdziesz nas również na Facebookuwww.facebook.com/ochpenerfestiwal

 

Premiera muzyczna w łazarskim Pireusie

Premiera utworu i teledysku ZACZĄĆ OD NOWA Nolip&Hashti&Wi$nia&Damiano na żywo podczas festiwalu OCH!Pener w sobotę 10-go grudnia 2016 o godzinie o 18:00 w łazarskim Pireusie! Łazarz jest pełen ukrytych talentów. CIM "HORYZONTY" są stowarzyszeniem od zadań specjalnych – znajdujemy je jak grzyby po ...

Nabór do projektu Och!Pener

„Festiwal Och!Pener” to projekt, którego głównym celem jest stworzenie przestrzeni sprzyjającej działaniom twórczym i integracji społeczności lokalnych miasta Poznań, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnicy Łazarz.