powrót

Sprzątanie przedwiosenne w Ogrodzie Łazarz

Dnia 20 Marca 2018 w Ogrodzie Łazarz odbyło się wielkie sprzątanie przedwiosenne, w którym My – CIM Horyzonty – wraz z pomocą mieszkańców Łazarza oraz 2 Grunwaldzką Gromadą Zuchową PLEJADY staraliśmy się uporządkować ogród, wraz z przylegającymi do niego okolicami. Pośród typowych śmieci znalezionych w ogrodzie, jak butelki czy siatki, udało nam się znaleźć także takie skarby jak alkomat, stare lampy czy kolekcję damskiego obuwia. W ramach akcji Czysty Łazarz zostanie z nich stworzona instalacja artystyczna!

Serdecznie dziękujemy również przemiłym Panom przebywającym często w okolicach ogrodu za wielką pomoc przy przenoszeniu pełnych worków śmieci do śmietników.

Następnego dnia odbyło się Wielkie Otwarcie Sezonu. Była muzyka, poczęstunek w postaci ciastek i słodkich jabłek oraz kawy i herbaty oraz animacje dla dzieci i warsztaty pod tytułem “Jak zrobić proste dekoracje” i prowadzone przez naszych wolontariuszy. Pogoda bardzo nam dopisała i mamy nadzieję, że wraz z rosnącą za oknem temperaturą, będzie rosła liczba osóba na zewnątrz. Jedną z kolejnych atrakcji była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w zorganizowanej przez nas na miejscu foto-budce. Serdeczne podziękowania dla klubu osiedlowego KRĄG za pomoc przy organizacji!

Przy okazji przypominamy również o tym, iż w naszym biurze oraz w Klubie Osiedlowym KRĄG, zbieramy baterie w ramach ogólnopolskiej akcji “EkoWalentynki”!