powrót

Dni Łazarza

29. Dni Łazarza rozpoczęły się jak co roku w czwartek paradą Łazarską. 24 maja o godzinie 17:00 mieszkańcy dzielnicy ruszyli we wspaniałych humorach.

Dobry nastrój podtrzymywali uśmiechnięci ludzie w kolorowych kostiumach, oraz propagatorzy Czystego Łazarza, czyli Łorkiestra Łazarska. Przez kolejne dni święta dzielnicy ekipa CIM Horyzonty spędziła w piątek z sąsiadami przy grillu (i pizzy:), a także w sobotę, Łazart zorganizował warsztaty murali. Również jak w każdym roku ważnym punktem obchodów Dni Łazarza był festyn Łazarski odbywający się w niedzielę w Parku Wilsona. Było wiele aktywności dla dużych i małych, zabawa i koncerty w muszli. Czas dla mieszkańców organizowaliśmy również i my, malując dzieciom twarze, a także organizując gry i zabawy, oraz konkurs Czystego Łazarza na namalowanie swojego podwórka (oczywiście czystego:).

Największą atrakcją cieszyły się jak zawsze wśród dzieci malowanie przeróżnych zwierząt i postaci na buźkach i rączkach. Sport z młodzieżą, a nawet ich rodzicami, też cieszył się niemałym zainteresowaniem, tym bardziej, że pogoda dopisała.