powrót

Święto Wiosny // Święta Wojna

Spektakl w 2014 r. przygotowała grupa Młodzieżówka działająca z ramienia Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Grupę tworzą młodzi uchodźcy z Gruzji, Kirgistanu, Czeczenii i Ukrainy, mieszkający w Warszawie i okolicach. 

„Gdzie naprawdę leżą granice? Czy są kategorią geograficzną, czy bardziej psychologiczną lub socjologiczną? Na czym polega istota przekraczania granic? Jak przekroczyć granice istniejące tylko w naszych głowach?
Najnowsza praca Grupy Młodzieżowej Praktyków Kultury dotyka tych granic, które nie chcą dać się przekroczyć – takich, które w sobie pielęgnujemy i sami wzmacniamy. Narodowość. Kultura. Przynależność. Gatunek. Zanurzeni w tych kategoriach, możemy się tylko domyślać co oznaczają one dla osób, które z lawirowania między kulturami, z uczenia się obcych języków, z podpatrywania cudzych obyczajów, uczyniły swoją codzienność. Pojęcia stają się nieostre, gdy zaczynają wirować wokół nas razem z wciąż tymczasowym miejscem pobytu, nieustannie niewydanymi decyzjami urzędów i wiecznie odkładanymi planami na przyszłość. O tym tańczymy. Pomaga nam muzyka Igora Strawińskiego – Święto Wiosny, która już raz zniosła granice – w sztuce tańca początku XX wieku.”

Wiosenne wspominki

Pamiętacie? Niecałe trzy tygodnie temu gościliśmy w "Horyzontach" 19 wspaniałych młodych artystów. Na deser jeszcze kilka zdjęć ze spektaklu "Święto Wiosny//Święta Wojna", tak by nie zapomnieć o tym arcyważnym wydarzeniu zbyt szybko.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkimza wsparcie przy produkcji spektaklu „Święto Wiosny//Święta Wojna”!

 

Już Tu Są! Animacja wielokulturowa w praktyce. Spotkanie z Młodzieżówką Praktyków Kultury

Zapraszamy na spotkanie z Młodzieżówką Stowarzyszenia Praktyków Kultury oraz Nelą i Danielem Brzezińskimi - artystami i animatorami Stowarzyszenia Praktyków Kultury z Warszawy, którzy od 10 lat pracują z uchodźcami. Podzielą się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami. Spotkanie będzie okazją do...

To już tuż tuż!

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi ludzie.

Zjawiajcie się wszyscy, bez wyjątku! :)

 

Spektakl "Święto Wiosny / Święta Wojna" 11 i 12 luty

Wieść to piękna, wieść wesoła! Już w lutym do Poznania i CIM "Horyzonty" zawitają wyjątkowi goście. Fantastyczni, pełni energii i pasji młodzi ludzie z warszawskiej grupy teatralnej Młodzieżówka, działającej w ramach Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Na scenie Centrum Kultury ZAMEK zaprezentują swój...