powrót

Maraton Pisania Listów Amnesty International

"Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W Polsce piszemy w setkach miejsc w całym kraju - w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Każdy może zorganizować Maraton! Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa."
[źródło: http://amnesty.org.pl/maraton/]

 

XIV Maraton Pisania Listów AI

Już po raz drugi organizowaliśmy Maraton Pisania Listów Amnesty International. W całej "Głośnej" było o nas Głośno! Bardzo Wam dziękujemy za przyłączenie się do akcji i zapraszamy w przyszłym roku!

XIII Maraton Pisania Listów Amnesty International już za nami

Po 24-godzinnym Maratonie, chwilach zmęczenia i wyczekiwania na kolejnych gości, zakończyliśmy tegoroczną edycję XIII Maratonu Pisania Listów Amnesty International!!W tym roku w siedzibie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" zostało napisanych równo 100 listów!- w obronie rodziny Coastel - 11...