powrót

EKIPA HORYZONTOWA

 

Kamila Lenczewska

Przewodnicząca stowarzyszenia i koordynatorka EVS, członkini Zarządu - zajmuje się goszczeniem Wolontariuszy Europejskich i organizacji ich pracy w placówkach edukacyjnych w Poznaniu. Z zawodu socjolożka, z zamiłowania horyzontowiczka. Zakochana w Horyzontach i działająca w nich przez szereg lat, jako wolontariuszka, sekretarka, członkini zarządu, koordynatorka EVS, reprezentantka na obczyźnie a w końcu przewodnicząca. Po paru latach pracy w hiszpańskich NGO'sach, wróciła, by pomagać w działaniach transkulturowych i międzypokoleniowych. Szczególnie bliskie jej sercu są warzywa, prosiaki, rowery, warkocze, Łazarz, pogaduchy i Erasmus Plus.

Ewa Dziewolska

Sekretarka, członkini Zarządu - w Horyzontach jest już tak długo, że nie wie dokładnie, ile czasu upłynęło od jej pierwszego projektu. Z zawodu jest przedszkolanką (lub nauczycielką nauczania przedszkolnego, jak wolą niektórzy). Wcześniej w Stowarzyszeniu realizowała projekty skierowane do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym (Klub „Za Kręgiem”), koordynowała projekt Wolontariatu Europejskiego, brała udział w warsztatach w Domu Dziecka oraz uczestniczyła w międzynarodowych szkoleniach i seminariach o tematyce związanej z edukacją wielokulturową.
 

Ula Kisiel-Grzanka

Skarbnik stowarzyszenia, członek Zarządu – swoją przygodę w Horyzontach zaczęła od bycia mentorką Very (pierwszej goszczonej przez CIM „Horyzonty” wolontariuszki w ramach EVS) oraz tłumaczenia innych wolontariuszy podczas warsztatów prowadzonych w zaprzyjaźnionych szkołach. Przez dwa lata była przewodniczącą organizacji, brała udział w szkoleniach międzynarodowych z zakresu edukacji pozaformalnej i międzykulturowej. Obecnie zajmuje się budżetem stowarzyszenia oraz wysyłaniem młodych ludzi za granicę w ramach programu Wolontariat Europejski. W wolnych chwilach spędza czas z mężem, szydełkuje, jeździ rowerem i gra w planszówki.

Michał Kłopocki

Koordynator międzynarodowy, członek Zarządu, Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych i certyfikowany trener praw człowieka Amnesty International - od lat zaangażowany w działalność III sektora głównie pracując z młodzieżą metodologią edukacji pozaformalnej w tematyce prawa człowieka, edukacji międzykulturowej i obywatelskiej. Jeśli akurat nie przygotowuje, prowadzi lub pisze raportu ze szkolenia lub warsztatu to najpewniej podróżuje albo siedzi zaczytany w najnowszej publikacji o edukacji. Wyznawca zasady, że praca tylko wtedy ma sens, gdy jest jednocześnie twoją pasją.

Mateusz Paczkowski

Członek Zwyczajny Zarządu – najmłodszy w zarządzie, aktywny społecznie, niesie pomoc podczas realizacji wielu projektów. Z zawodu fizjoterapeuta z pasją podróżnika. Od wielu lat zajmuje się dziećmi i młodzieżą, prowadzi warsztaty, organizuje wycieczki i obozy. Dobry kontakt posiada nie tylko z młodzieżą, ale i osobami starszymi, dlatego stara się angażować ludzi w projekty wielopokoleniowe. Wiecznie uśmiechnięty, uwielbia poznawać nowe miejsca, ludzi i ich obyczaje.

Marysia Lebioda

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – trenerka i edukatorka międzykulturowa i antydyskryminacyjna, antropolożka kulturowa, działaczka społeczna. Organizuje i prowadzi warsztaty i szkolenia adresowane do młodzieży, studentów, nauczycieli. Przez naście lat wolontariuszka rozmaitych organizacji pozarządowych, która w końcu swoje miejsce znalazła w „Horyzontach”. Współtwórczyni i koordynatorka lokalnych kampanii promujących społeczną różnorodność: „Wspólnie tworzymy jeden Poznań”, „Mowa o większości świata”, „Żywa Biblioteka”. Współpracuje z poznańskim Migrant Info Point, Centrum Badań Migracyjnych, Bramą Poznania. Podróże rozpoczęła już jako przedszkolak, a nabytą podczas nich wiedzę i doświadczenia wykorzystuje w swojej pracy. Zafascynowana Afryką Środkowo- Wschodnią. Uwielbia się ścigać (w szczególności po lasach na dłuuugie dystanse z mapą), brudzić i biegać boso. Jej jedynym nałogiem jest pieczenie słodkości.

Marta Wawrzyniak

koordynatorka międzynarodowa - studentka pedagogiki specjalnej - edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. W przyszłości chciałaby zająć się dziećmi z autyzmem. Swoje doświadczenie i początki wiedzy w tym temacie zdobywała w Stanach Zjednoczonych. Interesuje się edukacją międzykulturową. Członkini organizacji AIESEC, gdzie jest mentorem i opiekunek studentów i wolontariuszy zagranicznych. Niepoprawna optymistka, z dystansem zarówno do życia, jak i siebie. Najlepiej opisuje ją stwierdzenie: “Ciekawość zabiła kota, ale satysfakcja przywróciła go do życia.” Odważna, otwarta, z artystyczną duszą, uwielbia dalekie podróże i uszczęśliwiać ludzi - przez to sama czuje się szczęśliwa.

Kacper Grzanka

Wolontariusz, wspierający działania związne z Wolontariatem Europejskim, edukacją międzykulturową i animacją społeczności lokalnej. Z wykształcenia trębacz jazzowy, który inspiracji szuka w każdym gatunku muzycznym. Na codzień jest muzykiem aktywnie działającym na poznańskich scenach oraz nauczycielem gry na trąbce i skrzypach. Interesuje się astronomią i robieniem makiet z recyklingowych materiałów.

Ewa Weber

Wolontariuszka, wcześniej uczestniczka kilku projektów organizowanych przez "Horyzonty". Studentka kierunków: coaching, dialog i doradztwo społeczne. W przyszłości chciałaby pracować jako mediator, coach. Chętna do wspierania wszelkiego rodzaju aktywności lokalnych oraz inicjatyw międzykulturowych. W wolnych chwilach dorabia w poznańskiej cukierni i kopie piłkę w lokalnej drużynie żeńskiej. Pasjonatka gór i podróży.

Olga Stobiecka-Rozmiarek

Olga Stobiecka-Rozmiarek

członkini honorowa - edukatorka młodzieżowa, trenerka międzykulturowa, trenerka dramy. Z pasji do podróży bliskich i dalekich oraz zadawania pytań pracuje z ludźmi: młodzieżą, edukatorami, trenerami, nauczycielkami, wolontariuszami. W Horyzontach inicjowała , koordynowała i wdrażała szereg wymian i szkoleń międzynarodowych dedykowanych aktywizacji młodzieży, budowaniu dialogu między osobami z różnych kultur, wyrównywaniu szans edukacyjnych. Niegdyś przewodnicząca. W działaniach społecznych i edukacyjnych czuje się jak ryba w wodzie. Drama, a w szczególności Teatr Forum to jej ulubione narzędzie uczenia i rozwoju potencjału twórczego, wrażliwości kulturowej czy kompetencji społecznych. Uwielbia spacery po lesie, nad wodą, beztroską zabawę ze swoimi maluchami, słuchanie muzyki, tańczenie, jedzenie i spotkania z drugim człowiekiem.

Anastazja Zydor

Członkini honorowa. Nie wie, co by w życiu robiła. gdyby nie Horyzonty. Odkąd w 2005 została wysłana na wymianę młodzieżową na temat migracji na Litwę, nie może przestać organizować projektów młodzieżowych. W Horyzontach zaczynała jako wolontariuszka, potem trenerka i koordynatorka EVS. Po praktykach i EVS-ie w Niemczech pracuje jako koordynatorka projektów międzynarodowych w Centrum Edukacji Młodzieży w Bawarii. Tęskni za Horyzontami i Łazarzem, ale cieszy sie, że tyle sie tam cały czas dzieje.

Marcin Kłopocki

absolwent uzupełniających studiów magisterskich z kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent studiów licencjackich kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu. Absolwent studiów podyplomowych z zarządzania Gospodarką Społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Były Członek Zarządu pełniący funkcję Skarbnika stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty. Były koordynator projektu Pogromcy Nudy Reaktywacja młodzieżowego klubu na Łazarzu.  Wolontariusz przy: prowadzeniu warsztatów z dziećmi w dzielnicy Łazarz, oraz w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Mostach i Bninie. Były Współkoordynator projektu warsztatów w dwóch szkołach na Łazarzu. Współorganizator projektu ,,Mój jest ten kawałek podłogi” promującego Instytut Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, stworzony przez Poznańskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Kulturoznawstwa. Członek Założyciel Spółdzielni Socjalnej OpenTechnologies. Wiceprezes Zarządu SS OpenTechnologies.

Maja Rachwał

wolontariuszka, z zawodu psycholog, z pasji podróżniczka. Pytania: "gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz" wprowadzają w niej ciężki dyskomfort bo zmienia się to zazwyczaj w tempie zbyt szybkim by to ogarnąć. Pobyty w Polsce spędza głównie na jedzeniu pierogów ruskich i  działaniu w Horyzontach.  Kocha słońce, poznawanie nowych kultur,  książki, surfowanie po stronach podróżniczych, Erasmus+, uczenie się języków obcych, czekoladę, pandy i morze.

Filip Galasiński

wolontariusz, chłopiec z aparatem studiujący grafikę komputerową, by móc pomalować Internet. Zwykły członek horyzontów z niezwykle dużymi pokładami energii.

Uwielbia poznawanie nowych ludzi z całego świata i spędzanie z nimi czasu prawie tak samo, jak podróżowanie. W wolnych chwilach gra, czyta, podróżuje, robi zdjęcia bądź spędza czas ze znajomymi.

Halina Piechowiak

wolontariuszka, która bardzo nie lubi produkcji zbędnych śmieci, co w dzisiejszych czasach jest dość częstym zjawiskiem. Lubi naprawiać, przerabiać, tworzyć. Upculking jest, więc jednym z haseł, które chce głosić między innymi przez warsztaty uświadamiające, że śmieci też mogą dostać drugie życie i stać się czymś wspaniałym i wyjątkowym. Przerabia także meble, tworzę rękodzieło, wierzę, że każdy maże obcować z rzeczami wyjątkowymi.

Joanna Radzimska

wolontariuszka, uczestniczka wymiany młodzieżowej „Right Bubble” w Hiszpanii, o tematyce praw człowieka, działań antydyskryminacyjnych i kwestii uchodźctwa w Europie. Brała udział w projekcie międzypokoleniowym z klubem seniora Niezapominajka, organizowanym przez „Horyzonty”. W przeszłości prowadziła warsztaty artystyczne z dziećmi głuchoniemymi i niepełnosprawnymi. Posiada niespożytą energię, którą chętnie przekaże w projektach z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Na co dzień swoją ekspresję wyraża poprzez tatuowanie. Miłośniczka zwierząt i dań roślinnych :)

Michał Śliwiński

wolontariusz, dopiero zaczyna swoją przygodę w Horyzontach. Od kiedy zaobserwował, ile ciekawych inicjatyw można zrealizować działając w organizacjach pozarządowych - zapragnął wziąć w tym udział. Muzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym - specjalność saksofon. Pracuje również w szkołach muzycznych ucząc zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Czerpie satysfakcję z dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Lubi spotkania z ludźmi, dobrą kuchnie, podróże oraz poznawanie innych kultur.

Tomasz Białecki

wolontariusz, nowy członek "Horyzontów"'- z zawodu fotograf, aktualnie student pierwszego roku Etnologii. Robi zdjęcia wszystkiemu, co popadnie. Nagrywa więcej materiału, niż kiedykolwiek będzie w stanie zmontować. Kompletny filmowy geek. Lubi historię i podróże. Jest ciekawy świata, chce codziennie uczyć się nowych rzeczy.

Alexandra Viard

One of the new volunteer coming in septembre, Alexandra comes from France and will realise10 months of project. She decided after pedagogies studies to realise an EVS to have an intercultural experience and take part in differents projects with people. She used to work with children during holidays and during this volunteering, she would like to tansmit her culture and share about her passions such as traveling, taking pictures and doing all types of sports .

Mikel Aldamizetxebarria

I am Mikel from Bilbao, the north of Spain. I am a volunteer from the EVS programme and I've chosen to be a part of CIM Horyzonty because I want to make new experiences and know more about the Polish culture. I like the adventures so in my spare time I usually go to discover natural places, especially mountains. I like to cook and spent time with people, even with the annoying Samuele

Samuele Campana

My name is Samuele, I'm from the south of Italy and I'm an EVS volounteer. I like lot of things: music, street art, drawing, photography, sports, cooking, writing and to annoy Mikel, the other volounteer. I chose this projects to try to discover the hidden sides of myself and maybe to find something else I'm good at.

Saray Trujilo

She is an EVS volunteer in our association this year. She is from Seville, a country that is in the south of Spain. In her free time she likes listening to music, reading and walking in contact with the nature. She loves working with people, especially with teenagers, and she enjoys living news experiences and learning new things.