powrót

EKIPA HORYZONTOWA

 

Kamila Lenczewska

Przewodnicząca stowarzyszenia i koordynatorka EVS, członkini Zarządu - zajmuje się goszczeniem Wolontariuszy Europejskich i organizacji ich pracy w placówkach edukacyjnych w Poznaniu. Z zawodu socjolożka, z zamiłowania horyzontowiczka. Zakochana w Horyzontach i działająca w nich przez szereg lat, jako wolontariuszka, sekretarka, członkini zarządu, koordynatorka EVS, reprezentantka na obczyźnie a w końcu przewodnicząca. Po paru latach pracy w hiszpańskich NGO'sach, wróciła, by pomagać w działaniach transkulturowych i międzypokoleniowych. Szczególnie bliskie jej sercu są warzywa, prosiaki, rowery, warkocze, Łazarz, pogaduchy i Erasmus Plus.

Ewa Dziewolska

Sekretarka, członkini Zarządu - w Horyzontach jest już tak długo, że nie wie dokładnie, ile czasu upłynęło od jej pierwszego projektu. Z zawodu jest przedszkolanką (lub nauczycielką nauczania przedszkolnego, jak wolą niektórzy). Wcześniej w Stowarzyszeniu realizowała projekty skierowane do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym (Klub „Za Kręgiem”), koordynowała projekt Wolontariatu Europejskiego, brała udział w warsztatach w Domu Dziecka oraz uczestniczyła w międzynarodowych szkoleniach i seminariach o tematyce związanej z edukacją wielokulturową.
 

Ula Kisiel-Grzanka

Skarbnik stowarzyszenia, członek Zarządu – swoją przygodę w Horyzontach zaczęła od bycia mentorką Very (pierwszej goszczonej przez CIM „Horyzonty” wolontariuszki w ramach EVS) oraz tłumaczenia innych wolontariuszy podczas warsztatów prowadzonych w zaprzyjaźnionych szkołach. Przez dwa lata była przewodniczącą organizacji, brała udział w szkoleniach międzynarodowych z zakresu edukacji pozaformalnej i międzykulturowej. Obecnie zajmuje się budżetem stowarzyszenia oraz wysyłaniem młodych ludzi za granicę w ramach programu Wolontariat Europejski. W wolnych chwilach spędza czas z mężem, szydełkuje, jeździ rowerem i gra w planszówki.

Michał Kłopocki

Koordynator międzynarodowy, członek Zarządu, Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych i certyfikowany trener praw człowieka Amnesty International - od lat zaangażowany w działalność III sektora głównie pracując z młodzieżą metodologią edukacji pozaformalnej w tematyce prawa człowieka, edukacji międzykulturowej i obywatelskiej. Jeśli akurat nie przygotowuje, prowadzi lub pisze raportu ze szkolenia lub warsztatu to najpewniej podróżuje albo siedzi zaczytany w najnowszej publikacji o edukacji. Wyznawca zasady, że praca tylko wtedy ma sens, gdy jest jednocześnie twoją pasją.

Mateusz Paczkowski

Członek Zwyczajny Zarządu – najmłodszy w zarządzie, aktywny społecznie, niesie pomoc podczas realizacji wielu projektów. Z zawodu fizjoterapeuta z pasją podróżnika. Od wielu lat zajmuje się dziećmi i młodzieżą, prowadzi warsztaty, organizuje wycieczki i obozy. Dobry kontakt posiada nie tylko z młodzieżą, ale i osobami starszymi, dlatego stara się angażować ludzi w projekty wielopokoleniowe. Wiecznie uśmiechnięty, uwielbia poznawać nowe miejsca, ludzi i ich obyczaje.

Marysia Lebioda

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – trenerka i edukatorka międzykulturowa i antydyskryminacyjna, antropolożka kulturowa, działaczka społeczna. Organizuje i prowadzi warsztaty i szkolenia adresowane do młodzieży, studentów, nauczycieli. Przez naście lat wolontariuszka rozmaitych organizacji pozarządowych, która w końcu swoje miejsce znalazła w „Horyzontach”. Współtwórczyni i koordynatorka lokalnych kampanii promujących społeczną różnorodność: „Wspólnie tworzymy jeden Poznań”, „Mowa o większości świata”, „Żywa Biblioteka”. Współpracuje z poznańskim Migrant Info Point, Centrum Badań Migracyjnych, Bramą Poznania. Podróże rozpoczęła już jako przedszkolak, a nabytą podczas nich wiedzę i doświadczenia wykorzystuje w swojej pracy. Zafascynowana Afryką Środkowo- Wschodnią. Uwielbia się ścigać (w szczególności po lasach na dłuuugie dystanse z mapą), brudzić i biegać boso. Jej jedynym nałogiem jest pieczenie słodkości.

Marta Wawrzyniak

koordynatorka międzynarodowa - studentka pedagogiki specjalnej - edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. W przyszłości chciałaby zająć się dziećmi z autyzmem. Swoje doświadczenie i początki wiedzy w tym temacie zdobywała w Stanach Zjednoczonych. Interesuje się edukacją międzykulturową. Członkini organizacji AIESEC, gdzie jest mentorem i opiekunek studentów i wolontariuszy zagranicznych. Niepoprawna optymistka, z dystansem zarówno do życia, jak i siebie. Najlepiej opisuje ją stwierdzenie: “Ciekawość zabiła kota, ale satysfakcja przywróciła go do życia.” Odważna, otwarta, z artystyczną duszą, uwielbia dalekie podróże i uszczęśliwiać ludzi - przez to sama czuje się szczęśliwa.

Kacper Grzanka

Wolontariusz, najmłodszy stażem na pokładzie „Horyzontów”. Z wykształcenia trębacz jazzowy, który inspiracji szuka w każdym gatunku muzycznym od reggae, jazzu, muzyki filmowej aż po elektronikę; co przekłada się na łatwość dostosowania się do różnorodnych zainteresowań muzycznych jego uczniów. W wolnych chwilach edukuje dzieci i młodzież poprzez gry planszowe. Interesuje się astronomią i robieniem makiet z recyklingowych materiałów.

Ewa Weber

Wolontariuszka, wcześniej uczestniczka kilku projektów organizowanych przez "Horyzonty". Studentka kierunków: coaching, dialog i doradztwo społeczne. W przyszłości chciałaby pracować jako mediator, coach. Chętna do wspierania wszelkiego rodzaju aktywności lokalnych oraz inicjatyw międzykulturowych. W wolnych chwilach dorabia w poznańskiej cukierni i kopie piłkę w lokalnej drużynie żeńskiej. Pasjonatka gór i podróży.

Olga Stobiecka-Rozmiarek

Olga Stobiecka-Rozmiarek

członkini honorowa - edukatorka młodzieżowa, trenerka międzykulturowa, trenerka dramy. Z pasji do podróży bliskich i dalekich oraz zadawania pytań pracuje z ludźmi: młodzieżą, edukatorami, trenerami, nauczycielkami, wolontariuszami. W Horyzontach inicjowała , koordynowała i wdrażała szereg wymian i szkoleń międzynarodowych dedykowanych aktywizacji młodzieży, budowaniu dialogu między osobami z różnych kultur, wyrównywaniu szans edukacyjnych. Niegdyś przewodnicząca. W działaniach społecznych i edukacyjnych czuje się jak ryba w wodzie. Drama, a w szczególności Teatr Forum to jej ulubione narzędzie uczenia i rozwoju potencjału twórczego, wrażliwości kulturowej czy kompetencji społecznych. Uwielbia spacery po lesie, nad wodą, beztroską zabawę ze swoimi maluchami, słuchanie muzyki, tańczenie, jedzenie i spotkania z drugim człowiekiem.

Anastazja Zydor

Członkini honorowa. Nie wie, co by w życiu robiła. gdyby nie Horyzonty. Odkąd w 2005 została wysłana na wymianę młodzieżową na temat migracji na Litwę, nie może przestać organizować projektów młodzieżowych. W Horyzontach zaczynała jako wolontariuszka, potem trenerka i koordynatorka EVS. Po praktykach i EVS-ie w Niemczech pracuje jako koordynatorka projektów międzynarodowych w Centrum Edukacji Młodzieży w Bawarii. Tęskni za Horyzontami i Łazarzem, ale cieszy sie, że tyle sie tam cały czas dzieje.

 

Marcin Kłopocki

absolwent uzupełniających studiów magisterskich z kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent studiów licencjackich kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu. Absolwent studiów podyplomowych z zarządzania Gospodarką Społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Były Członek Zarządu pełniący funkcję Skarbnika stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty. Były koordynator projektu Pogromcy Nudy Reaktywacja młodzieżowego klubu na Łazarzu.  Wolontariusz przy: prowadzeniu warsztatów z dziećmi w dzielnicy Łazarz, oraz w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Mostach i Bninie. Były Współkoordynator projektu warsztatów w dwóch szkołach na Łazarzu. Współorganizator projektu ,,Mój jest ten kawałek podłogi” promującego Instytut Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, stworzony przez Poznańskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Kulturoznawstwa. Członek Założyciel Spółdzielni Socjalnej OpenTechnologies. Wiceprezes Zarządu SS OpenTechnologies.

Maja Rachwał

wolontariuszka, z zawodu psycholog, z pasji podróżniczka. Pytania: "gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz" wprowadzają w niej ciężki dyskomfort bo zmienia się to zazwyczaj w tempie zbyt szybkim by to ogarnąć. Pobyty w Polsce spędza głównie na jedzeniu pierogów ruskich i  działaniu w Horyzontach.  Kocha słońce, poznawanie nowych kultur,  książki, surfowanie po stronach podróżniczych, Erasmus+, uczenie się języków obcych, czekoladę, pandy i morze.

Filip Galasiński

wolontariusz, chłopiec z aparatem studiujący grafikę komputerową, by móc pomalować Internet. Zwykły członek horyzontów z niezwykle dużymi pokładami energii.

Uwielbia poznawanie nowych ludzi z całego świata i spędzanie z nimi czasu prawie tak samo, jak podróżowanie. W wolnych chwilach gra, czyta, podróżuje, robi zdjęcia bądź spędza czas ze znajomymi.

 

Halina Piechowiak

wolontariuszka, która bardzo nie lubi produkcji zbędnych śmieci, co w dzisiejszych czasach jest dość częstym zjawiskiem. Lubi naprawiać, przerabiać, tworzyć. Upculking jest, więc jednym z haseł, które chce głosić między innymi przez warsztaty uświadamiające, że śmieci też mogą dostać drugie życie i stać się czymś wspaniałym i wyjątkowym. Przerabia także meble, tworzę rękodzieło, wierzę, że każdy maże obcować z rzeczami wyjątkowymi.

Joanna Radzimska

wolontariuszka, uczestniczka wymiany młodzieżowej „Right Bubble” w Hiszpanii, o tematyce praw człowieka, działań antydyskryminacyjnych i kwestii uchodźctwa w Europie. Brała udział w projekcie międzypokoleniowym z klubem seniora Niezapominajka, organizowanym przez „Horyzonty”. W przeszłości prowadziła warsztaty artystyczne z dziećmi głuchoniemymi i niepełnosprawnymi. Posiada niespożytą energię, którą chętnie przekaże w projektach z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Na co dzień swoją ekspresję wyraża poprzez tatuowanie. Miłośniczka zwierząt i dań roślinnych :)

Michał Śliwiński

wolontariusz, dopiero zaczyna swoją przygodę w Horyzontach. Od kiedy zaobserwował, ile ciekawych inicjatyw można zrealizować działając w organizacjach pozarządowych - zapragnął wziąć w tym udział. Muzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym - specjalność saksofon. Pracuje również w szkołach muzycznych ucząc zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Czerpie satysfakcję z dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Lubi spotkania z ludźmi, dobrą kuchnie, podróże oraz poznawanie innych kultur.

Tomasz Białecki

wolontariusz, nowy członek "Horyzontów"'- z zawodu fotograf, aktualnie student pierwszego roku Etnologii. Robi zdjęcia wszystkiemu, co popadnie. Nagrywa więcej materiału, niż kiedykolwiek będzie w stanie zmontować. Kompletny filmowy geek. Lubi historię i podróże. Jest ciekawy świata, chce codziennie uczyć się nowych rzeczy.