powrót

Relacja Wioli i Kevina

Cześć!

Jesteśmy Wiola i Kevin, polsko-hiszpańska para, która pewnego dnia zdecydowała rozpocząć niesamowitą przygodę z EVS J Znalezienie projektu, który byłby odpowiedni dla nas obu, było nie lada wyzwaniem, ale udało się! Od ponad miesiąca jesteśmy na Węgrzech, w pięknym mieście Kecskemét.

Na początku, jeszcze zanim spakowaliśmy walizki, towarzyszył nam strach: co to będzie, co jeśli nie wypali... Jak mówi powiedzenie strach ma tylko wielkie oczy. Pierwszy nasz dzień był dość trudny, ale z dnia na dzień coraz bardziej zakochiwaliśmy się w naszym nowym miejscu pobytu.

Pierwszy tydzień był dla nas czymś nowym i zaskakującym, szczególnie podczas zakupów, gdzie można zabaczyć rachunek ponad 2000 HUF J Właściwie podczas pierwszych 4 tygodni poznawaliśmy naszą współlokatorkę, która również pochodzi z Polski. Ponadto zwiedzaliśmy miasto, odwiedzaliśmy cztery centra dla młodych, poznawaliśmy naszych współpracowników. Najtrudniejszym doświadczeniem, z którym musimy się mierzyć jest nauka języka węgierskiego. Nasza nauczycielka jest niezwykle sympatyczna i ma doświadczenie w pracy z obcokrajowcami. Zajęcia są niezwykle intensywne i już teraz znamy podstawowe słownictwo i zdania, które przydają się nam w codziennym życiu.

Pod koniec października rozpoczęliśmy planowanie i organizowanie naszej pracy. Oboje pracujemy w tym samym centrum, który mieści się około 20 minut od centrum Kecskemét, jest to część należąca do miasta lecz postrzegana jako wieś. Niezywkle przyjazne otoczenie, życzliwi ludzie i cudowni współpracownicy.

Kevin organizuje raz w tygodniu Spanish Club, dla osób chcących nauczyć się języka hiszpańskiego. Dodatkowo wspólnie organizujemy „What’s Up?” English Chat Club dla nastolatków i osób dorosłych. Niezwykłym doświadczeniem, szczególnie dla Wioli jako pedagoga jest realizowanie zajęć w szkole podstawowej dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Jesteśmy zadowoleni z projektu, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, zdobywamy nowe doświadczenie w międzynarodowym środowisku i to jest to co chcemy od życia w tym momencie J