powrót

Relacja Wioli i Kevina - listopad

Cześć!

Od listopada rozpoczęliśmy dość intensywnie pracować.

Kevin kontynuuje prowadzenie Spanish Club dla ludzi, którzy rozpoczynają swoją przygodę z językiem hiszpańskim oraz dla takich, którzy znają język. Ponadto Kevin organizuje Spanish Support dla osób chcących zajęć indywidualnych.

Wiola jest zachwycona zajęciami w miejscowej szkole podstawowej, gdzie może aktywnie uczęstniczyć w zajęciach edukacyjnych. Prowadzi tam warsztaty dla uczniów z klas pierwszych oraz uczniów klas od czwartej wzwyż. Ponadto od nowego roku rozpoczęła promocję Polish Support oraz English Support dla osób chcących indywidualnych zajęć.

Ponadto Wiola i Kevin są niezywkle zadowoleni z What’s up? English Club, który organizują raz w tygodniu dla lokalnej społeczności. Każdy zainteresownay poszerzaniem wiedzy o kulturze i języku angielskim jest mile widziany. W każdym tygodniu przygotowywany jest inny temat, na przykład Turystyka w Polsce, Quiz o Hiszpanii, Multikulturalizm.  Zajęcia te przynoszą wielką radość, możemy poznać ciekwych ludzi, którzy dodatkowo dzielą się z nami swoją wiedzą.

W przyszłych miesiącach czekamy na nowe wyzwania i wydarzenia, który już planujemy. Naszym zadaniem tutaj jest również prowadzenie Facebooka i Instragrama.

W połowie listopada uczestniczyliśmy w on-arrival training w stolicy Węgier- Budapeszcie. Był to niezwykle owocny czas, gdzie po pierwszy zdobylismy wiedzę na temat programu EVS, komunikacji, zdolnościach miękkich takich jak empatia, asertywność, współpraca w grupie. Po drugie poznaliśmy niezwykle ciekawych ludzi , z którymi zaprzyjaźniliśmy się i spędziliśmy cudowny tydzień. Była też to dobra okazja, aby zwiedzić Budapeszt, który okazał się niezwykle piękny i zapierający dech w piersiach. Polecamy!

Cały czas wyzwaniem dla nas jest język węgierski, którego staramy się nauczyć. Naprawdę jest trudny!

Wydaje się,że nasze życie tutaj uległo stablizacji, cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym programie i czerpać nową wiedzę i umiejętności, które w 100% przydadzą nam się w przyszłym życiu!

Pozdrowienia z chłodnych Węgier! J

Wiola i Kevin